18-01-2016
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun

KADETKI SPARTY ZWYCIĘŻAJĄ I ZAGRAJĄ W ¼ MISTRZOSTW POLSKI!!!

Dzień po turnieju młodziczek Kadetki Sparty rozgrywały bardzo ważny turniej, który miał przesądzić, kto zdobędzie brązowy medal w Mistrzostwach Województwa i uzyska przepustkę do turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.

W turnieju udział wzięły trzy zespoły: UKS Chemik Olsztyn, MKS Truso Elbląg oraz gospodynie – SPS Sparta Braniewo. Przed turniejem wiadome było, że nasze zawodniczki mają tylko 2 punkty przewagi nad elbląską ekipą i porażka z tym zespołem mogłaby bardzo skomplikować tabelę.

W pierwszym meczu turnieju Chemik nie sprostał mocno zmotywowanym elblążankom i przegrał 0:3.

Później na boisko weszły braniewianki z olsztyniankami. Spartankom od początku ten mecz się nie układał. Gra się nie kleiła i widać było zmęczenie po turnieju młodziczki, rozegranym dzień wcześniej. Jednak ciężar gry wzięła na siebie doświadczona Wiktoria Szymonowicz i to ona kończyła kluczowe piłki w każdym z trzech setów. Sparta wygrała 3:0, a pamiątkową statuetkę MVP meczu zgarnęła w pełni zasłużenia wspomniana wcześniej Wiktoria Szymonowicz.

Stało się jasne, że o 1 miejsce w turnieju zagra Sparta z Truso. Ten mecz decydował kto zajmie trzecie miejsce i pojedzie na Ćwierćfinał Mistrzostw Polski. W mecz lepiej weszły elblążanki. Do połowy seta prowadziły nawet czterema punktami. Potem w polu zagrywki zameldowała się Aleksandra Biedrzycka i zagrywała tak, że siatkarki Truso albo traciły bezpośrednio punkt po zagrywce albo oddawały nam za darmo piłkę na kontrataki, co świetnie wykorzystywały nasze zawodniczki. 25:19 w pierwszej partii. W drugim secie od początku do końca dominowały nasze zawodniczki, grając wyśmienicie w obronie. Spartanki co chwile podbijały kolejne ataki rywalek, co deprymowało przeciwniczki i nakręcało pozytywnie nasze zawodniczki. Kolejna wygrana partia i prowadzenie 2:0. Niestety w trzeciej partii nie utrzymaliśmy dobrego poziomu gry i elblążanki odskoczyły na kilka punktów i nie dały się dogonić braniewiankom. W czwartej partii na szczęście wszystko wróciło do normy. Bardzo dobra zagrywka, świetna gra w obronie i bardzo dobre rozegranie, które gubiło blok rywalek pozwoliło Sparcie wygrać seta do 15 i cały mecz 3:1.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Turnieju Kadetek.

Miałem pewne obawy czy dzień po wyczerpującym Turnieju Młodziczek podołamy fizycznie. W pierwszym meczu oszczędziłem Natalię Goch, która w sobotę rozegrała świetne zawody i nabawiła się lekkiego urazu palca. Zastąpiła ją Klaudia Furtak i zrobiła to znakomicie.

Mecz z Chemikiem bardzo nam się nie układał. Męczyliśmy się. Ttrwoniliśmy przewagę punktową, którą sobie wcześniej wypracowaliśmy, ale wygraliśmy co najważniejsze. W meczu z Elblągiem mocno zmotywowałem zawodniczki, pomógł również głośny doping kibiców. Zagraliśmy fenomenalny mecz. W ataku szalała Szymonowicz, Dajnowska i Goch, a w obronie niesamowite rzeczy wykonywała libero – Natalia Jurczykowska. W trzecim secie nie udało nam się utrzymać odpowiedniego poziomu gry i rywalki to wykorzystały. Postanowiłem w trakcie seta zrobić trzy zmiany, żeby dać odpocząć zawodniczkom przed kolejną partią. To się okazało trafnym posunięciem. W kolejnej, jak się okazało ostatniej partii, powróciliśmy do dobrej gry i pokonaliśmy rywalki 25:15.

Trzecie miejsce w województwie i brązowy medal to wielki sukces tego zespołu. Gramy zawodniczkami w tej kategorii o rok i o dwa lata młodszymi niż rywalki. Wywalczyliśmy upragniony Ćwierćfinał Mistrzostw Polski i to na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek.

Ostatnia kolejka Ligi Kadetek zostanie rozegrana u nas w Braniewie 7 lutego.

Wielkie podziękowania dla Przewodniczącego Rady Miasta pana Dariusza Frąckiewicza za ufundowanie statuetek MVP wszystkich meczów w Turnieju.