Bramki dla "Zalewu" zdobyli: R. Wiśniewski, R. Jeziorski

Bramki dla "Syreny" - Korzeb (2), Matulewicz

relacja...

DERBY dla SYRENY!!!

Mecz "Zalewu" z "Syreną" był meczem derbowym V Ligi powiatu braniewskiego. Odległość między miejscowościami to zaledwie 20 kilometrów, a dodatkowo trenerzy obu drużyn to mieszkańcy Fromborka.

Marek Szpakowski dysponował tego dnia pełnym składem, problemem było kogo wystawić i jak rozstawić zespół. Jak się okazało i kadra, którą wystawił i wybrane rozstawienie nie sprawdziło się na ostro zmobilizowanej "Syrenie". Pierwszą bramkę "Zalew" stracił w 14 minucie, następną już w 17!

W 28. minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości Dawid Humla (za zawodnika z pola Kacpra Lichołat na bramkę wchodzi bramkarz rezerwowy Kamil Kot) za faul w polu karnym na fromborskim napastniku. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykonał i zamienił w bramkę poszkodowany Radek Wiśniewski. Przy wyniku 1-2 i jednoosobowej przewadze wydawało się nam, że do przerwy zdołamy choćby zremisować. Niestety nadzieje nie przemieniły się w efekty. Nie potrafiliśmy nic zrobić. Po kolejnej akcji gości tracimy kolejną bramkę. Wiesław Korzeb, który był niekwestionowanym reżyserem tego spotkania, środkowy pomocnik gości podwyższył wygraną "Syreny" na 3-1.

Po przerwie "Zalew" bardzo chciał odrobić straty i ruszył od razu do ataku, ale nie zabrakło pomysłu i sposobu na pokonanie gości. (dwie bramki "Zalewu" zostały przez sędziego nieuznane - strzał ze spalonego oraz strzał po faulu). Bardzo dobra i dojrzała gra "Syreny". Dopiero w 79. minucie Robert Jeziorski strzela na 2-3 i pozostaje 10 minut na doprowadzenie choćby do remisu. W doliczonym czasie za czerwoną kartkę opuszcza boisko kolejny zawodnik gości Wieczorek (który wszedł w 83. minucie za Nowaka) oraz nasz obrońca Bancerek i graliśmy 10 na 9. Niestety przewaga nie pomogła i żadna z akcji nie przyniosła efektu. Przegrywamy spotkanie. Wygrał zespół bardziej doświadczony, ograny. Krótko mówiąc kolejna lekcja dla nas.

Trener gości w ostatnich minutach został przez sędziego usunięty na trybuny (XD). Derby można ocenić jako bardzo waleczne, o czym świadczy między innymi ilość rozdanych kartek (4 żółte, 3 czerwone).

Miejmy nadzieję, że trzy pozostałe do końca rozgrywek mecze (dwa przeniesione z rundy wiosennej - z "Concordią" Elbląg na wyjeździe, z "Jeziorakim" Iława u siebie) będą pozytywym efektem ostatnio odebranych lekcji (spadek z czołówki, wysokie przegrane). W sobotę ostatni mecz rundy jesiennej, oby pojechał tak bogaty skład! Gospodarzem 15. kolejki będzie "Polonia" Iłowo.

...

Skład "Zalewu" Frombork: Ruczyński, Uhryn, Paszkiewicz, Kotowski, Tarnopolski, Szpakowski, Jasicki, Gierko, S. Wiśniewski, R. Wiśniewski, Jeziorski (Wasilewski, Gruszka, Bancerek, Blumerski, Boniecki, Myszka, Kończyński

Skład "Syreny" Młynary: Humla - Zienkiewicz, Czarnik, Kotowski, Kidon; Sekowski, Korzeb, Bednarczyk, Nowak, Lichołat, Matulewicz; trener Paweł Karpowicz