22-12-2014
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun
SPARTA BRANIEWO PONOWNIE DRUGA W I LIDZE MŁODZICZEK
20 grudnia 2014 roku odbyła się przedostatnia, szósta kolejka Wojewódzkiej Ligi Młodziczek. Braniewianki podobnie jak przed tygodniem zajęły 2 miejsce i są wiceliderkami Ligi.
Spartanki wygrały 2 z 3 rozegranych meczów.

W pierwszym meczu rozbiły z łatwością zespół "Olimpu" Bartoszyce. Wyniki w setach (25:16,25:12), pokazują różnice klas, jakie tego dnia dzieliły oba zespoły.

W drugim meczu "Sparta" zmierzyła się z beniaminkiem Ligi LKS "WEL" Lidzbark. Po pierwszym wysoko wygranym secie, w połowie drugiego wkradł się niepokój w dotychczas pewnie grające zawodniczki. Nasze siatkarki w pewnym momencie przegrywały nawet 17:19. Jednak czas na uspokojenie emocji i uporządkowanie gry poskutkował. Spartanki wygrały tego seta 25:19 i cały mecz 2:0.

Takie rezultaty doprowadziły do sytuacji, że po raz kolejny o 1 miejsce braniewianki rywalizowały z Ostródą o fotel lidera. Niestety i tym razem się nie udało, mimo ostro stawianego oporu. W efekcie porażka z rywalkami 0:2 spowodowała, że nasze zawodniczki zajęły ponownie 2 miejsce w turnieju i umocniły się na pozycji Wicelidera Ligi.

Mimo ponownej porażki z Ostródą, turniej uważam za udany. Graliśmy fajną siatkówkę w dwóch pierwszych meczach, łatwo wygrywając. Niestety tego dnia zagraliśmy najsłabszy mecz w dotychczasowych potyczkach z Ostródą. Popełniliśmy aż 11 błędów w zagrywce oraz kilka błędów w banalnych sytuacjach, co uniemożliwiło wygranie meczu z liderem.

Teraz mamy w planach wyjazd jeszcze przed Nowym Rokiem na bardzo prestiżowy i dobrze obstawiony turniej towarzyski w Malborku, a po Nowym Roku ostatnia kolejka Ligi. Patrzymy z optymizmem w przyszłość.