Napisał: nun

GKS Wikielec vs. "Zatoka" Braniewo

1-1 (0-0)

słowo od...

Mecz z kandydatem do awansu miał być sprawdzianem dla nas i okazało się, że był to sprawdzian. Końcowy wynik 1-1 cieszy czy smuci?... sam nie wiem. Ponownie oddaliśmy bramkę za darmo - to jedna uwaga. Zbyt nonszalancko w obronie. W 46 minucie błąd w strefie obronnej. Śniegocki nie wybił piłki, wdał się w drybling, przegrał piłkę, która zostaje mu zabrana, dokładnie dośrodkowana i strzałem z głowy z 6 metra umieszczona w bramce. Gospodarze zaczęli ostro, bardzo ostro. Sędzia pozwolił na zbyt brutalną grę. Pokazał 7 żółtych kartek, a powinno być niestety więcej dla gospodarzy (oni 3 my 4).

Trzeba pochwalić naszego bramkarza Tomka Ptaka. Bronił rewelacyjnie. W 30 minucie obronił dwa strzały, dwie 100% sytuacje Wikielca. Rządził w polu karnym. Wyłapywał dośrodkowania. Nie pozwolił na wiele gospodarzom, a w 70 minucie fenomenalnie wybronił nogą strzał Ludwiczaka z 9 metra. A w 88 minucie przy strzale Sobocińskiego, gdzie piłka trafiła w słupek, odpowiednio skrócił kąt, co dało powód do pomyłki napastnika z Wikielca. Trzeba przyznać, iż Wikielec swoją brutalną, ostrą grą zdominował boisko i na zbyt wiele nam nie pozwalał. Przerywali wszytko, co próbowaliśmy stworzyć. I tak trener Karpowicz ponownie miał nosa i zmienił zmęczonego Komorowskiego. Wprowadzony Paszkiewicza w 81 minucie tak zwanym lobem z 8 metrów pokonał Staniszewskiego i mamy 1-1.

Trzeba przyznać, że zmiennicy jacy weszli, pomogli. Stanęli oni na wysokości zadania z tak trudnym przeciwnikiem i przy niekorzystnym wyniku dali jakość. Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Trener przed meczem zapowiedział, że gramy tylko o zwycięstwo. Lecz chwała chłopakom za to, że nie dali się sprowokować do agresji boiskowej, że potrafili się podnieść i doprowadzić do wyrównania. Myślę, że już więcej nonszalancji w strefach obronnych nie będzie.

...kierownik M.Końpa

"Zatoka" Braniewo: Ptak, Ciepliński, Talapin, Matelski, Chomko, Szpakowski, Jakimczuk, Rutkowski (66 min Gierko), Śniegocki, Wolak (88 min Szczypiński), Komorowski (75 Paszkiewicz); rezerwa: Kondryszyn, Wiliński, Ptak Łukasz, Oleszczuk, Gruszka

GKS Wikielec: Staniszewski, Sobociński, Suchocki, Kacperek, Kolcz, Jajkowski, Kołakowski (84 min Płoski), Szkamelski, Ptórkowski, Tomczyk, Ludwiczak