Ogólnopolski Turniej Młodziczek w Miastku

24-05-2015
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun

W dniach 15 – 17 maja 2015 młodziczki "Sparty" wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek w Miastku. W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Braniewianki trafiły do grupy B, a ich przeciwniczkami były zespoły z Mazowsza: UKS "Dębina" Nieporęt, UKS Pomiechówek II, z województwa poznańskiego imienniczki "Sparta" Złotów oraz dobrze znany nam "Truso" Elbląg. Nasze zawodniczki po raz kolejny rozegrały świetny turniej. Rozprawiły się ze wszystkimi przeciwniczkami bez problemu, wygrywając wszystkie mecze w grupie bez straty seta. Dzięki temu trafiły do grupy mistrzowskiej. Do tego grona awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy: UKS "Dębina" Nieporęt, gospodynie "Morena" Miastko, SPS "Sparta" Braniewo oraz brązowe medalistki mistrzostw Polski LTS "Legionovia" Legionowo.

W pierwszym meczu reprezentantki naszego miasta trafiły na gospodynie turnieju. Mecz zaczął się bardzo źle, mnóstwo prostych błędów, które można jedynie wytłumaczyć zmianą sali, na której Spartanki musiały grać. Gra się ogólnie nie układała i w pewnym momencie nasze siatkarki przegrywały już 4:17. Braniewianki przyzwyczaiły jednak do tego, że nigdy się nie poddają bez względu na wynik. Zdrowy rozsądek podpowiadał, że to jest wynik już nie do odwrócenia. Spartanki jednak zaczęły odrabiać mozolnie straty i wprawiły w konsternację wszystkich kibiców na sali. Niemożliwe stało się faktem. Pokonaliśmy rywalki 25:22! W drugim secie załamane siatkarki z Miastka już się nie podniosły i łatwo oddały partię.

W drugim meczu, jak się okazało decydującym o 1 miejscu w turnieju, Spartanki stawiły czoła trzeciemu zespołowi w Polsce utytułowanej "Legionovii". Mimo prowadzenia w pierwszym secie 19:13 i w drugim 12:8 nie udało się dowieść przewagi do końca. Ulegliśmy przeciwniczkom 2:0.

W ostatnim meczu, w którym również nie brakowało emocji pokonaliśmy Nieporęt 2:1, w tie – breaku wygrywając 15:3. Seta ustawiła zagrywką Wiktoria Szymonowicz, która zagrała 11 zagrywek punktowych, dzięki czemu prowadziliśmy już 11:0. W turnieju dobrze zaprezentowały się również zmienniczki, druga libero Julia Gursztyn oraz druga rozgrywająca Zuzanna Górska, a także Klaudia Furtak i Ola Kicmaniuk. Najlepszą zawodniczką zespołu została Pola Dajnowska.