brąz w Chmielnie

30-06-2015
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun

W dniach 19–21 czerwca br. odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetek w kaszubskiej miejscowości Chmielno. Co roku na te zawody jeżdżą siatkarki SPS "Sparta" Braniewo i z roku na rok braniewianki prezentują się coraz lepiej i poprawiały swoją pozycję.

(archiwum SPS SPARTA)

Sparta Braniewo trzecia na Ogólnopolskim Turnieju Kadetek w Chmielnie!

Jest to jak zwykle bardzo silnie obsadzony turniej. W tamtym roku "Sparta" uplasowała się tuż za podium - 4 miejsce. W tym roku było jeszcze lepiej. Braniewianki w gronie 7 silnych zespołów uplasowały się na 3 miejscu i zdobyły brązowe medale. Wygrały 4 mecze, przegrały 2.

Wygrywaliśmy po 2:0 z "Wieżycą" Stężyca, "Treflem" Gdynia, SPPS Łeba oraz MKS "Truso" Elbląg. Ulegliśmy 0:2 silnej "Gedanii" Gdańsk oraz zespołowi Juniorek z Chmielna. Turniej ten spiął klamrą bardzo udany sezon zespołu. Najlepszą zawodniczką zespołu SPS "Sparta" Braniewo uznano libero Natalię Jurczykowską, która swoimi świetnymi obronami nieraz ratowała zespół i okupiła to lekkim urazem. Natomiast najlepszą przyjmującą całego turnieju wybrano Polę Dajnowską.