Braniewski Serwis Sportowy

reklama

Vice Mistrzynii Polski w boksie!

20-07-2015
Kategoria: Sporty ekstremalne
Napisał: br

W dniach 11.07-19.07.2015, Grudziądz gościł najlepszych kadetów oraz kadetki polskiego boksu olimpijskiego na Mistrzostwach Polski kadetów oraz kadetek w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie.

W zawodach udział wziął kadet z MOS "Zatoka" Braniewo - Miłosz Piegdoń oraz kadetka - Natalia Winiczeńko. Występ Miłosza zakończył się na walce ćwierćfinałowej w której przegrał przez TKO w drugim starciu z Oskarem Safarianem z klubu MOSM Bytom, późniejszym Mistrzem Polski tej kategorii. Przeciwnik był zdecydowanie lepszy od początku starcia i pomimo ambicji do walki naszemu zawodnikowi występującemu w kategorii +80kg, nie udało się nawiązać równorzędnej walki. Nasza zawodniczka Natalia Winiczeńko, występująca w kategorii wagowej do 57 kg zdobyła srebrny medal oraz tytuł Vice Mistrzyni Polski kadetek na rok 2015. W walce ćwierćfinałowej Natalia pokonała przez TKO w drugiej rundzie zawodniczkę z BKS Jastrzębie, Wiolettę Czerniak. Mając już zapewniony co najmniej brązowy medal, Natalia stoczyła bardzo emocjonujący i ciężki pojedynek o srebrny medal z Sylwią Białkowską z klubu Berej Boxing Lublin, wygrywając jednogłośnie na punkty. W finale lepsza od Natalii Winiczeńko okazała się Patrycja Borys z Hetmana Białystok, wygrywając na punkty 3:0, ponadto Patrycja uznana została najlepszą zawodniczką całych mistrzostw. Srebrny medal tak ważnej imprezy jest ogromnym sukcesem naszego miasta Braniewa, które może się pochwalić Vice Mistrzynią Polski kadetek w boksie. Po za tym Natalia została zauważona przez trenera młodzieżowej kadry kobiet w boksie Tomasza Potapczyka, co w przyszłości skutkować może powołaniem do reprezentacji Polski. W sekcji są inni utytułowani zawodnicy, którzy w niedalekiej przyszłości reprezentować będą godnie nasze miasto w całym kraju oraz za jego granicami. Wymienić w tym gronie należałoby Kacpra Piegdonia, który kilka tygodni wcześniej zdobył 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, Piotra Staranowicza, aktualnego brązowego medalistę Pucharu Polski kadetów czy Artura Kulewicza, który po udanych sezonach w kategoriach kadetów czy juniorów walczyć będzie z najlepszymi seniorami w kraju.

Przez całe wakacje sekcja boksu Zatoki Braniewo prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla młodzieży pod okiem trenera boksu klasy drugiej z wykształceniem pedagogicznym. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 16.00 na Orliku przy stadionie Miejskim i są całkowicie bezpłatne. Mamy również nadzieję, że ogromny sukces Natalii przyciągnie do klubu również dziewczęta, które spróbują swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

Ze sportowym pozdrowieniem trener Kamil Stemplewski.

Na zdjęciu od lewej : trener Kamil Stemplewski, Natalia Winiczeńko.

źródło: Kamil Stemplewski
Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane

w skrócie ...

Piłka nożna

28-06-2018 - zostajemy w IV Lidze "Zata" wygrywa baraże
06-06-2018 - co się stało?! błękit Pasymia zalał "Zatę" 1 - 6
20-05-2018 - "Zatoka" na ustach kibiców 3. zostały w Braniewie
20-05-2018 - zmiana siły Zata II
14-05-2018 - zagrożeni spadkiem - mocna motywacja Seniorzy Tomasza Klimczaka

Piłka siatkowa

20-04-2018 - gra o II Ligę SPS Sparta MOS Zatoka Braniewo
24-03-2018 - udana końcówka sezonu braniewska "Sparta"
22-03-2018 - Puchar Burmistrz dla BM Wiosenny Turniej PS
10-02-2018 - ostra walka - piękne zwycięstwo! Kadetki Sparty
11-01-2018 - dominacja Sparty I Turniej Finałowy

Sporty ekstremalne

28-06-2018 - wakacje aktywnie :) MOS Zatoka
25-05-2018 - "GRANICZNA" już jutro! ekstrymalny wypoczynke na łonie przyrody :)
25-04-2018 - KS Dragons Płoskinia błyszczy złotem w Katowicach! Tempish FLOORBALL CUP 2018
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C