02-11-2017
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun
Kolejne zwycięstwa siatkarek braniewskiej Sparty!

W miniony weekend rozegrana została trzecia kolejka Wojewódzkiej Ligi Kadetek (do lat 16) oraz Juniorek (do lat 19). W Lidze Kadetek w grupie B (startuje ogółem 16 zespołów podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły) "Sparta" grała w Olecku z "Salosem" Ełk. Mimo osłabienia brakiem pierwszej rozgrywającej braniewianki poradziły sobie z rywalkami i wygrały mecz

3:0 w setach 25:14, 25:7, 25:23.

Niestety urazu w tym meczu nabawiła się atakująca Natalia Konsalik i będzie ją czekać przymusowa przerwa w grze.

W Wojewódzkiej Lidze Kadetek w grupie B nasze zawodniczki są zdecydowanymi liderkami i prowadzą z kompletem zwycięstw z bilansem w setach 9:0.

Kolejny mecz w tej kategorii wiekowej nasz zespół rozegra w Gołdapi w sobotę 4 listopada.

Następnego dnia, czyli w niedzielę 29 października w Lidze Juniorek nasze siatkarki podejmowały we własnej hali SMS Ostróda. Oba zespoły do tego meczu zanotowały po dwa zwycięstwa, więc był to mecz na szczycie o 1 miejsce w grupie A (startuje ogółem 9 zespołów podzielonych na dwie grupy). Mecze z Ostródą są zawsze ciekawe, bo to zespół ambitny i walczący do ostatniej piłki. W pierwszej partii mimo, że nasze siatkarki prowadziły, w końcowej fazie seta ostródzianki dogoniły wynik i set był rozgrywany na przewagi. Ostatnie słowo jednak należało do naszych zawodniczek i punkt na 26:24 zdobyła atakiem z lewego skrzydła Agata Plaga. Druga partia to popis wyżej wspomnianej zawodniczki w polu serwisowym. Po świetnej serii atomowych zagrywek nasze siatkarki prowadziły już 16:3 i wygrały ostatecznie seta 25:15. Stare siatkarskie porzekadło mówi, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2. W tym przypadku to się nie sprawdziło, ale przy stanie 15:10 dla "Sparty", rywal się obudził, wynikało to z tego, że Spartanki popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów własnych. Kilka razy dotknięcie siatki, przejście dołem i rywalki wyszły na prowadzenie 22:20. Spartanki odpowiedziały dobrym atakiem oraz zagrywką punktową i był remis 22:22. Kolejne 3 piłki padły łupem ostródzianek i to niespodziewanie przyjezdne wygrały seta. Wynik w meczu 2:1, a porażka w trzeciej partii, którą do połowy w pełni kontrolowaliśmy tylko rozsierdziła braniewianki. W czwartym secie trener "Sparty" dokonał zmiany na pozycji przyjmującej. Polę Dajnowską zastąpiła Wiktoria Szymonowicz, która grała do tej pory na pozycji atakującej. Na ataku natomiast zameldowała się Aleksandra Czechowska. Zmiany ustabilizowały sytuację w przyjęciu. Z łatwością zdobywaliśmy punkty w ataku z lewego skrzydła, jak i ze środka i wygraliśmy tego seta 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Spartanki w Lidze Juniorek są samodzielnymi liderkami. Za tydzień 5 listopada w czwartej kolejce zagramy na wyjeździe z zespołem MKS "Truso II" Elbląg.