07-11-2017
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun
W pierwszy weekend listopada braniewska "Sparta" rozegrała dwa mecze wyjazdowe.

W sobotę 4 listopada w dalekiej Gołdapi w Wojewódzkiej Lidze Kadetek w grupie B pokonała bardzo wysoko miejscowy UKS "Jantar" 3:0 w setach 25:7, 25:5, 25:8.

Był to mecz bardzo jednostronny, o czym świadczą wyniki w setach. Z kompletem zwycięstw braniewianki prowadzą w grupie B. "Sparta" ma już zapewniony awans do najlepszej ósemki w województwie. Z 16 zespołów najlepsze 8 będzie rywalizować w dwóch grupach czterozespołowych. Z tych dwóch grup po dwa zespoły awansują do turniejów finałowych.

Natomiast w Wojewódzkiej Lidze Juniorek w niedzielę 5 listopada nasze siatkarki pojechały do Elbląga na mecz z miejscowym MKS "Truso II". Faworytkami tego spotkania były oczywiście braniewskie zawodniczki. Tego dnia wyszło trochę zmęczenie po długiej podróży do Gołdapi. Ostatecznie to jednak braniewianki były górą. Wygrały mecz w trzech setach (25:17, 25:15, 25:19) i utrzymały fotel lidera również w grupie A Ligi juniorek.

Ogólnie w tym sezonie braniewska "Sparta" na osiem rozegranych meczów zanotowała osiem zwycięstw, wygrywając 24 sety, a tracąc tylko jeden. Nasza postawa w tym sezonie jest rewelacyjna. Świadczą o tym nie tylko wyniki w poszczególnych meczach, ale również gra.

W niedzielę zagraliśmy natomiast średnie spotkanie w Elblągu, ale potrafiliśmy je wygrać bez straty seta. Myślę, że trochę byliśmy jeszcze zmęczeni po długiej drodze do Gołdapi. Gramy w każdy weekend dwa mecze i to dzień po dniu. Często się zdarza, że oba mecze mamy na wyjeździe. Jednak najdłuższe wyjazdy w tym sezonie mamy już za sobą, więc powinno być już tylko lepiej.

W kategorii Kadetek po 4 spotkaniach wywalczyliśmy sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W następną sobotę (11 listopada) gramy mecz w Iławie i na pewno będziemy chcieli go wygrać.

W kategorii Juniorek również w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo. Naszym celem jest wygranie grupy i bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. W Juniorkach w następną niedzielę gramy w Kętrzynie z MKS MOSiR (12 listopad).