cenne zwycięstwo Juniorek,

21-11-2017
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun
W weekend 18/19 listopada siatkarki braniewskiej "Sparty" rozegrały dwa mecze we własnej hali. W szóstej, ostatniej kolejce I fazy Ligi Kadetek pokonały wysoko UKS "Salos" Ełk 3:0 i z kompletem zwycięstw w grupie B awansowały do fazy półfinałowej. Natomiast w niedzielę kibice, którzy przyszli na halę na mecz Ligi Juniorek z MKS "Truso" Elbląg, nie byli zawiedzeni ani wynikiem ani zgotowanymi emocjami.

Mecz stał na wysokim poziomie, nie zabrakło dramaturgii, szczególnie w drugim secie tego spotkania. Pierwsza partia to znakomita gra braniewianek. W każdym elemencie siatkarskim zarysowała się przewaga naszych siatkarek nad rywalkami. Górowaliśmy nad przeciwnikiem w ataku, bloku, obronie oraz zagrywce, w efekcie czego set wygrany 25:14.

W drugiej partii braniewianki opromienione wysokim zwycięstwem pierwszego seta grały jak w transie. Zbudowały sobie wysoką przewagę (20:10), ale w pewnym momencie przyszedł kryzys. Uciekło kilka piłek w przyjęciu, wkradła się zupełnie nie wiedzieć czemu nerwowość w poczynaniach spartanek i rywal odrobił straty. Jednak po dwóch przerwach zarządzonych przez trenera braniewianek gra się uspokoiła i końcówka trochę szczęśliwie, ale wygrana przez nasze zawodniczki 25:23.

W trzeciej partii na boisku trener przeprowadził kilka zmian, na boisku zameldowały się Pola Dajnowska oraz Julia Gursztyn. Mimo zmian, poziom gry braniewskich siatkarek się nie zmienił. Trzeba zaznaczyć, że bardzo dobre zawody rozegrała rozgrywająca Zuzanna Górska, która doskonale poprowadziła grę "Sparty". W tej partii elblążanki również się nie poddały i dzielnie walczyły do końca.

Losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Przy wyniku 24:23 dla "Sparty", trener Dominik Sobczak poprosił o przerwę. Po czasie dobrze przyjęła zagrywkę libero Natalia Jurczykowska, a mecz skończyła świetnym atakiem po prostej z prawego skrzydła niezawodna w tym meczu Agata Plaga. Na wyróżnienie również zasłużyła środkowa bloku Sara Wąsiakowska, która zdobyła aż 16 punktów, co jest na tej pozycji bardzo dobrym wynikiem.

Dzięki temu zwycięstwu aktualnie tylko kataklizm mógłby pozbawić braniewianki 1 miejsca w grupie. Do rozegrania zostały 2 kolejki. Na wyjeździe z SMS Ostróda oraz u siebie z MKS Truso Elbląg II. Wystarczy wygrać jedno z tych spotkań, żeby wygrać grupę i uniknąć baraży o finał wojewódzki.

W następną sobotę tj. 25 listopada o godzinie 11:00 we własnej hali SPS "Sparta" Braniewo rozpoczyna półfinałową fazę Ligi Kadetek. Pierwszym przeciwnikiem będzie UKS "Warmiss" Volley Olsztyn.