Braniewski Serwis Sportowy

reklama

Emilia Ankiewicz

25-07-2012
Kategoria: Sporty ekstremalne
Napisał: nun
Mieszkanka Braniewa, aktualnie studentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, przygotowuje się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu.


Emilia Ankiewicz urodziła się w Elblągu 22.11.1990r. Przygodę ze sportem rozpoczęła w szkole podstawowej w Braniewie. Początkowe zainteresowanie piłką siatkową szybko przerodziło się w fascynację bieganiem na czas. Talent i charakter Emilii szlifował Waldemar Gajowniczek. Pierwsze dystanse to 600 metrów oraz biegi przełajowe, później zmiana na bieg 300m przez płotki.


Pierwszy ważny występ to Mistrzostwa Makroregionu, które zakwalifikowały zawodniczkę do Mistrzostw Polski Młodziczek. Już jako Juniorka Emilia wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na dystansie 400m przez płotki, wywalczyła brazowy medal.
Był to ogromny pozytywny szok nie tylko dla mnie - mówi Emilia, - ale również dla mojego trenera.
Na zawodach wśród tłumów startujących wypatrzyła ją jej aktualna trenerka i zaoferowała współpracę, jeśli braniewianka podjęłaby studia w Gdańsku. Od tej pory Emilię prowadzi duet - Anna Sękowska oraz Zbigniew Rolbiecki.

W 2011 roku Emilia osiągnęła rewelacyjny wynik na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, zdobywając brązowy medal. Niestety kontuzja wyeliminowała zawodniczkę z walki o minimum na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.
W tym roku Emilia Ankiewicz odniosła już dwa osobiste zwycięstwa. Na Akademickich Mistrzostwach Polski, na których wystartowała po raz pierwszy, zajęła wysoką piąta notę. Natomiast w czerwcu na Mistrzostwach Polski Seniorów wzięła udział w biegach indywidualnych oraz w sztafecie. W biegu indywidualnym zajęła VII miejsce i zrobiła swoją życiówkę, zdobywając tym samym klasę mistrzowską. Jej klub zdobył w sztafecie srebro, gdzie Emilia biegła na 3 zmianie.


W sierpniu będzie się przygotowywała na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie do Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W ciągu roku Emilia jeździ na wiele zgrupowań treningowych przez co ma mało czasu dla rodziny i przyjaciół. Jak mówi, sport zawodowy to nie tylko treningi, ale też cała otoczka wokół tego. Wiele wyrzeczeń, potu i łez aby w końcu po latach ciężkiej pracy osiągnać to, czego się pragnie i do czego się stale dążyło. Jest to nie tylko niesamowite przeżycie, emocje i nieopisana radość dla niej, ale również dla rodziców i przyjaciół, którzy stale ją dopingują i wspierają w trudnych dla niej momentach. Rok temu na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski przyjechali jej rodzice i przyjaciele, miała więc Emila podwójną motywację na starcie oraz radość z medalu.
Ogromnym wsparciem jest dla mnie moja rodzina - mówi biegaczka - i jestem im za to bardzo wdzięczna.Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sport.BRbraniewo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

w skrócie ...

Piłka nożna

07-12-2018 - Puchar INTERTOM grudniowa tradycja :)
26-09-2018 - Apartament trzyma czołówkę w tabeli i w strzelcach
23-09-2018 - 3 punkty dla rezerw "Zaty" 3 Szczypiński!
22-09-2018 - pewne zwycięstwo u siebie "Zatoka" Braniewo Senior
22-09-2018 - Zalew wciąż w górę! 3. punkty z "Orłem"

Piłka siatkowa

08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018
20-04-2018 - gra o II Ligę SPS Sparta MOS Zatoka Braniewo

Sporty ekstremalne

23-09-2018 - XVlecie "Kropelki" bieg "krwiodawców"
23-09-2018 - złota młodych judoków ippon Wiktorii i Kingi
23-09-2018 - złota Alicja LA w Bełchatowie
02-09-2018 - Relacja fortograficzna z III Biegu Hozjusza zdjęcia w galerii
31-08-2018 - Utrudnieniach w ruchu drogowym podczas III Biegu Hozjusza w niedzielę, 02 września 2018 r.
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C