Sobotnia wygrana "Zatoki" Braniewo

20-04-2013
Kategoria: Piłka nożna
Napisał: br

W sobotnim meczu braniewscy Seniorzy zmierzyli się ze współkandydatem do spadku. "Orzeł" Janowiec Kościelny zakończył sezon jesieny na przedostatnim miejscu w tabeli. Przegrana z najsłabszym rywalem oznaczałby praktycznie koniec walki o utrzymanie w IV Lidze. Wygrana 2 - 0 daje przebłysk nadziei na pokonanie również silniejszych rywali.

Komentator Adam Jakubiak rozpoczął spotkanie minutą ciszy, aby uczcić wieloletniego działacza rywali - Stanisława Banasia.

Pierwsza połowa to koncert niedokładnie wykończonych akcji "Zatoki". Napastnicy kierowali piłkę raz za razem w światło bramki, jednak ani jedna akcja nie zakończyła się golem. "Orzeł" kontratakował. Mimo błędu obrońcy Cezarego Cieplińskiego akcja nie kończy się utratą bramki. Bramkarz Marcin Kondryszyn pewnie sprawdził się w tej sytuacji.

Jedną z kolejnych niewykorzystanych sytuacji jest rzut wolny w 30 minucie. Piotr Lewandowski kieruje pewnie piłkę w stronę bramki i... znowu słupek. "Zatoka" zdecydowanie dominuje na boisku. Zawodnicy są zdeterminowani udowodnić, że spadek to  przedwczesne obawy.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie od pierwszych minut ostro do ataku ruszają goście i tym razem sprawdza się pewny chwyt Kondryszyna. W 70 minucie za drugą żółtą kartkę i właśnie zbyt ostrą grę boisko opuszcza zawodnik rywali - Mariusz Rólka.

Osłabienie rywali od razu wykorzystują braniewscy napastnicy. W 79 minucie pierwsza bramkę strzałem z 25 metrów zdobywa Piotr Lewandowski. Drugi raz piłka ląduje w siatce po niecałych dwóch minutach po akcji Lewandowski - Komorowski. Daniel wykorzystał dośrodkowanie Piotra i głową wprowadza piłkę do bramki.

Wynik 2 - 0 dla gospodarzy nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka, mimo że było jeszcze kilka bardzo niebezpiecznych dla "Orła" akcji.

Braniewscy Seniorzy mają na swoim koncie dopiero trzecią wygraną w sezonie 2012/2013. Sobotnie trzy punkty pozwalają "Zatoce" odbić z ostatniego na 15 miejsce.

W najbliższą sobotę podopieczni Włodka Obrębskiego zmierzą się w meczu na wyjeździe z wiceliderem tabeli - "Znicz" Biała Piska. Wierzmy w moc zmian kadrowych! W spotkaniu ze "Zniczem" zagrają już prawdopodobnie zawodnicy z zagranicznego wypożyczenia. Talapin i Galimov czekają jedynie na uprawocnienie dokumentów - certyfikaty piłkarskie.

żółte kartki: Rogowski, Ciepliński, Kulpaka

"Zatoka" Braniewo: Kondryszyn, Ciepliński, Gapski, Niewiadomski, Szymanowski, Rutkowski (87 Wolak),Śniegocki, Kulpaka (73 Lewandowski Adam), Lewandowski Piotr (84 Powajbo), Rogowski (71 Rozpendowski), Komorowski.