18-12-2014
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun

SPARTA BRANIEWO DRUGA W I LIDZE MŁODZICZEK

13 grudnia 2014 roku została rozegrana 5 kolejka Wojewódzkiej I Ligi Młodziczek. W turnieju wzięły udział zespoły najlepsze zespoły w województwie: "Sparta" Braniewo, SMS Ostróda, "Olimp" Bartoszyce i MKS Kętrzyn.

Spartanki wygrały gładko mecz z beniaminkiem I ligi MKS Kętrzyn. W setach kolejno 25:16 i 25:17, prowadząc od początku do końca. W tym meczu grały wszystkie zawodniczki "Sparty", a trener mógł sobie pozwolić na roszady w składzie w poszczególnych momentach setów.

Mecze z "Olimpem" Bartoszyce są zawsze bardzo zacięte. Nie inaczej było i tym razem. Spartanki w pierwszym secie wygrywały całą partię, jednak pod koniec dały się dogonić i przegrywały 21:23. Jednak braniewianki grały do końca, bardzo dobra gra w obronie i skuteczne kontrataki pozwoliły wygrać 26:24. Drugi set "Sparta" już zagrała bardzo dobrze i pokonała przeciwniczki wysoko 25:14 i cały mecz 2:0.

W meczu o I miejsce "Sparta" tradycyjnie już walczyła z SMS Ostróda. Niestety pojedyncze błędy techniczne zadecydowały, że zarówno w pierwszym jak i drugim secie Ostróda triumfowała kolejno 25:21 i 27:25. Było to bardzo wyrównane spotkanie, jednak braniewiankom zabrakło trochę szczęścia, żeby pokrzyżować szyki przeciwniczkom.

Reasumując "Sparta" zajęła 2 miejsce w turnieju i utrzymała się w ścisłej czołówce, która w lutym będzie walczyć o medale w Llidze Wojewódzkiej.

Następny turniej odbędzie się już 20 grudnia w Ostródzie. Przeciwniczkami "Sparty" będzie SMS Ostróda, "Olimp" Bartoszyce oraz Lidzbark Welski.

Wyniki:

SPS Sparta Braniewo - Olimp Bartoszyce 2:0 (26:24, 25:14)

SPS Sparta Braniewo - MKS Kętrzyn 2:0 (25:16, 25:17)

SPS Sparta Braniewo - SMS Ostróda 0:2 (21:25, 25:27)

4. MKS Kętrzyn 3 3 0-6 - spadek do II ligi

Sparta Braniewo: Izabella Stefanowicz, Wiktoria Szymonowicz, Marta Niedbała, Aleksandra Biedrzycka, Pola Dajnowska, Alicja Mućka, Natalia Goch, Aleksandra Kicmaniuk, Natalia Jurczykowska, Anna Kurzyńska, Klaudia Furtak, Natalia Romanowicz, Julia Gursztyn, Weronika Sęczyk, Zuzanna Górska; trener: Dominik Sobczak; masażystka: Angelika Dzik

Widać poprawę w grze naszego zespołu, co potwierdza dobrą pracę na codziennych treningach. Zespół grał dużo lepiej niż na ostatnim turnieju, realizował plan taktyczny, szczególnie w zagrywce i kontratakach. Wygraliśmy łatwo z Kętrzynem i można powiedzieć, że z Bartoszycami również. Niestety po raz kolejny pojedyncze błędy techniczne nie pozwalają nam zatriumfować nad Ostródą. Jest to zespół spokojnie w naszym zasięgu. Jeżeli uda nam się poprawić głupie błędy, które jeszcze się nam przytrafiają, będziemy się z nimi bili o złoty medal mistrzostw województwa. Taki mamy cel.

Następny turniej ligowy gramy w sobotę 20 grudnia, potem ostatnia kolejka rundy zasadniczej 10 stycznia i 14 lutego turniej finałowy. Przed turniejem finałowym wyjeżdżamy na zimowy obóz do Pisza w dniach 1 – 8 luty.