Braniewski Serwis Sportowy

reklama

reprezentacja województwa w rękach Dominika Sobczaka

25-05-2017
Kategoria: Piłka siatkowa
Napisał: nun

Kadra województwa warmińsko – mazurskiego w siatkówce z rocznika 2001 dziewcząt, jak co roku rozgrywała bardzo prestiżowe rozgrywki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2017 w Nowej Soli. W tym roku, decyzją związku WMZPS trenerem kadry został Dominik Sobczak (trener braniewskich Spartanek). Całą reprezentację na Olimpiadę (12 zawodniczek) oparto na zawodniczkach braniewskiego klubu (aż 6 zawodniczek).

(lekko zamazane, ale siłę, wdzięk i umiejętności widać :))

Wszystkie 16 województw zostało podzielone na 4 grupy po 4 zespoły. Do najlepszej ósemki awansowały po 2 najlepsze zespoły w swoich grupach. Dla naszej reprezentacji sam awans z grupy to już był wielki sukces, ponieważ nasze województwo potentatem nie jest. Dziewczyny jednak zostały przygotowane świetnie do turnieju. Wygrały po emocjonującym meczu 2:0 z kadrą Zachodnio – pomorskiego, następnie uległy 0:2 z reprezentacji Pomorskiego, naszpikowanej reprezentantkami kraju i na koniec w meczu o wszystko pokonały województwo świętokrzyskie 2:0. Te wyniki dały upragniony awans do najlepszej ósemki.
Ćwierćfinał z Mazowszem
W meczu ćwierćfinałowym zderzyliśmy się z jednym z faworytów całej Olimpiady, reprezentacją Mazowsza. Nasza kadra grała bez kompleksów, z pomysłem i mocną zagrywką, co sprawiło nie lada problem rywalkom. W pierwszej partii mimo prowadzenia 24:23 i 26:25, nie udało się dobić rywalek i przegraliśmy 26:28. W drugiej partii lepsza gra i zwycięstwo 25:21. Sensacja wisiała w powietrzu, ale nasze zawodniczki nie wytrzymały ciśnienia i uległy mocniejszym fizycznie rywalkom w całym meczu 1:3.
Kolejny mecz decydował czy zagramy o 5 czy o 7 miejsce
Rywalkami w następnym starciu była reprezentacja Małopolski. Kolejny silny rywal. Nie byliśmy faworytem w tym meczu, ale tak jak w całym turnieju graliśmy bez kompleksów wobec rywali. Mieliśmy też dużo atutów siatkarskich i po ponad 2 godzinach walki, wygraliśmy cały mecz 3:2, co wywołało poruszenie u wszystkich, którzy orientują się jak się rozkładają siły w żeńskiej siatkówce młodzieżowej. Nagrodą za zwycięstwo był mecz o 5 miejsce, a rywalki zepchnęliśmy do rywalizacji o miejsca 7-8.
Następnego dnia trafiliśmy na zespół reprezentacji województwa Dolnośląskiego, o którego sile zespołu stanowiły zawodniczki z zespołu "Impel" Wrocław, rokrocznie liczący się w rywalizacji o medale mistrzostw Polski. Mecz się potoczył świetnie dla zawodniczek z naszego regionu. Wygraliśmy pierwszą partię, w drugiej uznaliśmy wyższość rywalek, ale w setach nr 3 i 4 nastąpiła deklasacja przeciwniczek i pewne zwycięstwa 25:15, 25:11 i cały mecz 3:1.
Zasłużenie wywalczyliśmy bardzo wysokie 5 miejsce w Polsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Nowej Soli – Lubuskie 2017.
Podsumowując, to dokonaliśmy rzeczy niebywałej. 5 miejsce to jest wielki sukces zarówno dla wszystkich zawodniczek, jak i dla mnie jako trenera. Wyszliśmy z trudnej grupy, a to co zrobiliśmy w fazie pucharowej, pokonując Małopolskę i Dolnyśląsk, można traktować jako sensację. Szkoda meczu z Mazowszem, bo gdybyśmy wygrali pierwszego seta i prowadzili 2:0, można by się pokusić o awans do 4 i walczyć o medale. Szanujemy bardzo to 5 miejsce, bo za nami uplasowały się dużo bogatsze i mocniejsze zespoły. My pokazaliśmy, że ciężką pracą można osiągnąć dużo, nawet jeśli się nie jest faworytem. Osobiście cieszę się, że cała reprezentacja była oparta na moich zawodniczkach. Wynik poszedł w świat i na pewno w kolejnym sezonie rywale będą pamiętać, że w Braniewie jest świetny zespół i dobre szkolenie młodzieżowe. To jest również sygnał dla władz związku. Moim zdaniem powinny iść większe nakłady finansowe do kadr wojewódzkich. Inne zespoły były od 5 dni na miejscu i już trenowały, dysponowały całym sztabem szkoleniowym, ze statystykiem i fizjoterapeutą włącznie. U nas tego nie było, ale to nie przeszkodziło nam osiągnąć świetnego wyniku.
 
Skład reprezentacji Warmii i Mazur: Klaudia Furtak – kapitan, Pola Dajnowska, Natalia Goch, Julia Gursztyn, Natalia Jurczykowska – libero, Zuzanna Górska (wszystkie SPS Sparta Braniewo), Agata Plaga, Sara Wąsiakowska (MOSiR Giżycko), Wiktoria Stępień (Zryw Volley Iława), Wiktoria Płecha (SMS Ostróda), Weronika Wrzesińska (Chemik Olsztyn), Klaudia Perowicz (Absolwent Olsztyn) – Dominik Sobczak trener SPS Sparta Braniewo
 
Klasyfikacja końcowa
1. Pomorskie
2. Łódzkie
3. Mazowieckie
4. Śląskie
5. Warmińsko – mazurskie
6. Dolnośląskie
7. Małopolskie
8. Opolskie
9-12 Podkarpackie
9-12 Wielkopolskie
9-12 Kujawsko – pomorskie
9-12 Zachodniopomorskie
13-16 Świętokrzyskie
13-16 Lubuskie
13-16 Lubelskie
13-16 Podlaskie
 
Galeria z turnieju i szczegółowe wyniki na www.vispolska.pl/wyniki/2016pzps&ook&10/
 
(nadesłane)
Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C