Braniewski Serwis Sportowy

reklama

Bardzo dobra końcówka sezonu dla KS Dragons Płoskinia

10-07-2019
Kategoria: Sporty ekstremalne
Napisał: br

Niezwykłe emocje, sportowa rywalizacja i pasja w czystej postaci. Tak wyglądała  druga edycja TEMPISH Floorball Cup 2019.
Turniej TEMPISH CUP 2019 to kolejna edycja turnieju Unihokeja, która odbył się w 2018 roku w Katowicach. Rok temu brało w nim udział 8 drużyn, w edycji 2019 wzięło udział 16 drużyn 8 w kategorii chłopców i 8 w kategorii dziewcząt. Turniej przeznaczony był dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2006 i młodsi.

KS Dragons Płoskinia po tryumfie chłopców w 2018 roku gdzie zdobyli oni pierwsze miejsce, 18 maja wyruszyli  ponownie tym razem wraz z zespołem dziewcząt. Turniej rozgrywany był na dwóch pięknych halach w Katowicach.Niestety chłopcom nie udało się powtórzyć sukcesu z przed roku, zajęli dopiero piąte miejsce, miło natomiast zaskoczyła ekipa dziewcząt, która zajęła trzecie miejsce w turnieju. Znakomicie zorganizowany turniej który ma odwzorowanie w Czechach i na Słowacji gdzie unihokej jest jednym z najlepszych na świecie. Na halach obecna była telewizja która zapraszała zawodników, trenerów do wywiadów, obecne były również gwiazdy unihokeja oraz reprezentanci Polski, oprawę muzyczną zapewniał DJ, to wszystko tworzyło wspaniałą atmosferę- dla dzieci było to jak uczestnictwo w mistrzostwach świata.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz drobną  nagrodę rzeczową, zaś najlepsze zespoły puchar i Vouchery na 1200zł,1000zł i 900zł. na zakupy w sklepie Tempish.
chłopcy:
    1. 1.SC TEMPISH Vítkovice (Czechy)
    2. UKS Kołaczkowo
    3. Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach
    4. Saint Sinners Oświęcim
    5. KS Dragons Płoskinia
    6. ULKS Józefina
    7. PUKS Trzebinia
    8. UKS Kokocieniec 67 Katowice
dziewczęta:
    1. Feniks Kramarzyny
    2. Nolet Żabi Róg
    3. KS Dragons Płoskinia
    4. PUKS Trzebinia
    5. TKKF Jadberg Pionier Tychy
    6. UKS Kołaczkowo
    7. MMKS Podhale Nowy Targ

skład- dziewcząt KS Dragons Płoskinia:
Aleksandra Hrybek, Martyna Rycko, Aleksandra Taranko, Oliwia Barszcz, Jagoda Greń, Zuzanna Buczyńska, Aniela Wieczorek, Weronika Jackowska, Anna Nisiewicz, Julia Kaspruk
skład- chłopców KS Dragons Płoskinia:
Miłosz Gorzkowski, Marcel Jednorowski, Bartosz Romański, Alan Czarnecki, Igor Skorupa, Jakub Gurgielewicz, Mateusz Kalinowski, Karol Powierża, Hubert Buczyński, Łukasz Maziuk, Szymon Lewandowski, Olgierd Lisowski, Wojciech Hołodiuk

Miesiąc później odbył się kolejny turniej unihokejowy tym razem w Łochowie (województwo mazowieckie)

„Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju”

Prawie pięćdziesiąt drużyn i blisko pół tysiąca dzieci rywalizowało w weekend 15-16.06.2019 r. o Puchar Polski Dzieci w Unihokeju. Ponad sto meczów rozegrano na trzech halach sportowych: w Łochowie w SP2 i SP3 oraz w Kamionnie.

Do Łochowa przyjechały ekipy z całego kraju, zarówno znad morza, jak i z Małopolski, czy Warmii i Mazur. Wszyscy z kijami i piłeczkami po to, by spróbować swoich sił w walce z rówieśnikami. Niestraszne były upały, choć atmosfera momentami była bardzo gorąca. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy 2007 i 2009 oraz dziewczęta 2007)

Najważniejsza była oczywiście dobra zabawa oraz to, że tak liczna grupa dzieci wzięła udział w kolejnym turnieju unihokeja. To już druga w tym miesiącu impreza dla młodych adeptów tej pięknej dyscypliny, w której udział bierze kilka setek dzieci. Rozegrano ponad sto meczów, które prowadzili licencjonowani sędziowie oraz zawodnicy Olimpii Łochów. Uroczyste zakończenie odbyło się w niedzielne popołudnie.


Nie mogło oczywiście zabraknąć na tej imprezie sportowej Klubu KS Dragons Płoskinia. Klub wystąpił w kategorii Dziewcząt 2007 i młodsze oraz Dzieci 2009 i młodsi. Zespoły Dziewcząt zostały rozstawione w dwóch grupach po 5 zespołów.

KS Dragons Płoskinia -  Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk II          5:1
KS Dzikie Gęsi Zielonka – KS Dragons Poskinia                 0:4
SP Święcice – KS Dragons Płoskinia                     0:6
KS Dragons Płoskinia – Jedynka Orzysz                     2:1

Dziewczęta przeszły eliminacje grupowe mając na koncie cztery zwycięstwa, strzelając 17 bramek tracąc zaledwie 2 bramki.
Drugą fazą turnieju były PLAY OFF-y, Dragonski spotkały się w nich ponownie z KS Dzikie Gęsi Zielonka i znowu pokonały Gęsi tym razem 3:0. Zwycięstwem w Play off-ach  zapewniły sobie udział w Półfinałach gdzie czekał na nie zespół UKS Młode Wilki Zambrodzie.
KS Dragons Płoskinia - UKS Młode Wilki Zambrodzie 2:0

Płoskinia była jedynym zespołem który do finałów nie zaznał porażki ani remisu. W finale dziewczęta spotkały się z  Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I . Mecz był bardzo zacięty i pełen emocji, obfity w poprzeczki i słupki. Zmęczenie turniejowe dało znać o sobie w drugiej połowie meczu, co zadecydowało o wyniku spotkania, ostatecznie KS Dragons Płoskinia uległ nieznacznie Osowie 1:2. Niemniej jednak Smoczyce z Płoskini zagrały bardzo dobre spotkanie i zostały wicemistrzyniami Mistrzostw Polski w Łochowie. (w całym turnieju 23 bramki strzelone, 3 stracone), ponadto nasze dwie zawodniczki zostały wybrane do najlepszej 6-stki Turnieju. Równocześnie do zmagań dziewcząt na innej hali sportowej rozgrywał swoje mecze nasz najmłodszy zespół w klubie. Uniskrzaty chodź nie uzyskały imponujących wyników, to zebrały cenne doświadczenie, a przy okazji radość z gry i super zabawę, gdzie jak podkreślają eksperci i organizatorzy, był to cel tych mistrzostw. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze drużyny i zawodnicy puchar oraz nagrody rzeczowe.
Klasyfikacja końcowa : Dziewczęta 2007
    1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I (woj. pomorskie)
    2. KS Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie)
    3. UKS Młode Wilki Zabrodzie (woj. mazowieckie)

skład- dziewcząt KS Dragons Płoskinia:
Aleksandra Hrybek, Martyna Rycko, Maja Madryk, Jagoda Greń, Zuzanna Buczyńska, Aniela Wieczorek, Marta Komorowska, Weronika Jackowska, Anna Nisiewicz, Julia Kaspruk
skład- dzieci 2009 „Uniskrzaty”:
Jakub Myszak, Tymoteusz Buczyński, Michał Wieczorek, Mateusz Komorowski, Daniel Powierża, Kacper Byczko, Weronika Kościuk, Cezary Cieślik

trener: Marek Rarok

źródło: nadesłane - Marek Rarok
Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C