Braniewski Serwis Sportowy

reklama

Piotr Łastówka

26-09-2013
Kategoria: Piłka nożna
Napisał: nun

Wychowanek braniewskiej "Zatoki", jak wielu młodych Polaków, wyjechał za granicę szukając pracy. Miłość do piłki nożnej głęboko w nim tkwi i również na obczyźnie odnalazł klub, w którym stanął na bramce! Piotr Łastówka jest od kilkunastu tygodni golkiperem SC Kruisland.

 

(zdjęcia zaczerpnięte ze strony SC Kruisland)

Piotr grał w Seniorach od 2003 do maja 2012. Ma na swoim koncie 175 występów w pierwszej druzynie. Do SC Kruisland trafił w czerwcu 2013 roku, szukajac rozrywki i ruchu w wolnym czasie. Wtedy nie sadzilem nawet, że zostanę zawodnikiem tego klubu - opowiada Piotr. - Poszedlem na trening, po treningu powiedzieli mi, że szukają bramkarza, gdyż w tym sezonie awansowali do 3 klasy. Braniewianin został zaproszony na tesy. Jego styl gry i umiejętności spodobały się szkoleniowcom. Wykazali ostrą determinację, aby u nich zagrał (pomoc w poszukianiu pracy, dopasowanie terminów itp.).

Oficjalnie jestem zawodnikiem zgłoszonym do holenderskiego zwiazku KNVB od 15 lipca br.

Jest to drużyna amatorska (dla nich), ponieważ występują w odpowiedniku polskiej okręgówki (V Liga). Nikt nie dostaje pieniędzy za grę, ani koordynator techniczny, ani masażysta, nawet trener! Mimo to organizacyjnie biją wiekszość naszych nawet III-ligowców. Grają tu w większości przyjaciele, znajmoi i dzięki temu panuje dobra atmoswera.

Ludzie tu mają inna mentalność, inne podejście i filozofię gry niż w Polsce. Nie czułem się ani na moment "intruzem". Wszyscy okazali się bardzo pomocni, gdy był problem z dogadaniem i dopełnieniem wszystkich formalności - został sprowadzony tłumacz.

Treningi wyglądają podobnie do tych, które pamiętam z "Zatoki", z tą różnicą, że mam trenera brakmarzy na codzień, a to duży plus. Nie mogę powiedzieć, że odszedlem z "Zatoki" z jakiegoś konkretnego powodu. Po prostu zrezygnowałem z gry po spadku z III Ligi, trochę mnie to podłamało i zabrakło motywacji do grania. Wyjechałem za granicę, trochę psychicznie wypocząłem od piłki. Napewno jeszcze kiedyś wrócę do "Zatoki", bo to klub, który mnie wychowal. Dażę go szczególnym sentymentem i nigdy o nim nie zapomnę. Śledzę jego poczynania i trzymam kciuki za chłopaków i trenera Włodka Obrębskiego. Mogę obiecać, że nie pocałuję innego herbu niż naszej "ZATY"! :D

Pozdrawiam wszystkich kibiców i czytelników Waszego portalu .

Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sport.BRbraniewo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C