Braniewski Serwis Sportowy

reklama

Święto Unihokeja w Elblągu

06-06-2014
Kategoria: Sporty ekstremalne
Napisał: nun

W dniach 24.05.2014 – 25.05.2014 ( sobota/niedziela) na kilku obiektach sportowych Elbląga odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowały dwa gimnazja z powiatu piskiego - Gimnazjum Orzysz (Gmina Orzysz) oraz z powiatu braniewskiego - Gimnazjum z Płoskini (Gmina Płoskinia).

galeria

Impreza pod patronatem Spółki Meblowej KAM to jednocześnie: Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych oraz Ogólnopolskie: Gimnazjada i Licealiada.
Festiwal jest największą imprezą unihokeja w kraju i jedną z największych w Europie. Udział w nim wzięło 65 drużyn – mistrzowie województw (900 zawodników z kraju, reprezentacja Kaliningradu - Rosja). Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych zostały rozegrane 202 mecze eliminacyjne, półfinałowe i finałowe. Festiwal odbył się na pięciu największych halach sportowych miasta Elbląga od godz. 9.30 – 20.00 dnia 24.05.2014 (sobota) i od godz. 8.00 – 14.00 w dniu 25.05.2014 (niedziela).

Zespoły uczestniczące w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie:

Kategoria B chłopcy
1. Gimnazjum w Kębłowie
2. Gimnazjum Nr 20 Gdynia
3. Gimnazjum Nr 3 Sanok
4. Gimnazjum w Brzeźnicy
5. Gimnazjum w Brójcach
6. Gimnazjum Nr 21 Warszawa
7. Gimnazjum w Gidlach
8. Gimnazjum w Grzmiącej
9. Gimnazjum w Dębnie
10.Gimnazjum Nr 3 Oświęcim
11. Gimnazjum w Orzyszu
12. Gimnazjum w Płoskini
13. Gimnazjum w Niechanowie
14. Gimnazjum w Mikołajkach Pomorskie
15. Gimnazjum Nr 6 Zielona Góra

Chłopcy z Płoskini (brązowi medaliści województwa Warmińsko-Mazurskiego) są zespołem dopiero rosnącym „w siłę” i początkującym na imprezach tej rangi, co było widoczne podczas konfrontacji z innymi zespołami. Świetnie wyszkolone technicznie zespoły między innymi z Podkarpacia pokazały naszym adeptom jak można „grać” i zwyciężać, że ciężką pracą na treningach można osiągnąć dobry wynik nie tylko w województwie, ale też w Polsce. Niemniej jednak zawodnikom z Płoskini nie można było odmówić serca do gry i zaangażowania również po drugiej stronie bandy - kibicom. Mimo porażki na boisku potrafili docenić wspaniałą grę kolegów. Nie tylko zagrzewali ich do walki, ale również wyrazili swoje uznanie, wręczając upominki  brązowym medalistom mistrzostw – drużynie z Sanoka. Chłopcy otrzymali drobne prezenty przekazane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Mirtrans Płoskinia, promujące nasz powiat. Gest ten spotkał się nie tylko z zadowoleniem nagrodzonych, ale również z pozytywną reakcją organizatorów i publiczności.

W ciągu dwóch dni sportowych zmagań chłopcy doświadczyli wielu przeżyć. Byli uczestnikami wspaniałego widowiska.

Ich udział w tym wielkim święcie unihokeja nie byłby możliwy, gdyby nie poświęcenie rodziców, którym w tym miejscu trener zespołu Marek Rarok chciałby serdecznie podziękować.

W pewnym sensie stali się oni sponsorami swoich synów, służąc transportem i towarzysząc im w turnieju.

Ostatecznie Team z Płoskini uplasował się na 11 miejscu na 15 zespołów, uczestniczących w Festiwalu w ich kategorii. Jest to ogromny sukces drużyny, biorąc pod uwagę rangę imprezy, czyli „Mistrzostwa Polski Gimnazjów” oraz możliwości finansowe zespołu.

Unihokej jest dyscypliną wciąż mało znaną i niedocenianą, chociażby w porównaniu z piłką nożną. Dlatego też pozyskiwanie sponsorów jest tutaj dość trudne. Do tej pory udało się nawiązać współpracę z właścicielem PHU EMPEGIEKA BRANIEWO Panem Jerzym Charzyńskim, który przekazał środki na zakup koszulek dla zawodników oraz Panem Krzysztofem Surowcem, dzięki któremu, drużyna wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt niezbędny do uprawiania tej dyscypliny. Trener zespołu podkreśla, że jest to bardzo cenny wkład w promocję unihokeja w naszym regionie. Niemniej jednak potrzeby nadal są duże. Aby rozwijać się i odnosić sukcesy na szczeblu ogólnopolskim drużyna potrzebuje stałego wsparcia finansowego, tym bardziej, że młodzież z Płoskini od kilku już lat jako mistrz Powiatu Braniewskiego zajmuje czołowe miejsca w turniejach wojewódzkich.

(nadesłane)

Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C