Braniewski Serwis Sportowy - serwis archiwalny

reklama

Finansowanie działalności sportowej we Fromborku

15-01-2015
Kategoria: Piłka nożna
Napisał: br
Poniżej zamieszczamy kompletną wypowiedź Burmistrz Fromborka Małgorzaty Wrońskiej na temat braku porozumienia z Władzami Klubu Sportowego "Zalew" Frombork.

Odnosząc się do prośby o udzielenie odpowiedzi z uzasadnieniem dlaczego nie doszło do porozumienia miedzy Władzami Fromborka a Prezesem Klubu Sportowego „Zalew” Frombork. Chciałabym zwrócić uwagę szanownych Czytelników portalu sport.brbraniewo.pl, że Klub Sportowy „Zalew” Frombork nie jest klubem miejsko- gminnym. Działa niezależnie od struktur samorządu gminnego. Niemniej od wielu lat startuje w konkursie, który Miasto i Gmina Frombork ogłasza  na realizację swoich zadań i w znaczącym zakresie partycypuje w finansowaniu przez nasz Samorząd.
Z oficjalnych informacji przygotowanych przez Prezesa Klubu wynika, że są 3 drużyny młodzieżowe, t.j.  „ORLIK”, „MŁODZIK” i „JUNIOR MŁODSZY”. Całkowity koszt ich funkcjonowania (koszt turniejów we Fromborku, sędziowie, koszt turniejów wyjazdowych, opłata trenera, badania lekarskie, sprzęt) to 16.050zł. Na spotkaniu 09.01.15 z Zarządem Klubu „Zalew” zagwarantowaliśmy 100% finansowania grup młodzieżowych, przy okazji wskazując inne źródła finansowania, z których można i należy pozyskać środki na funkcjonowanie grupy seniorów- liczącej 23 zawodników, z czego 7 jest spoza gminy Frombork, a koszt ich utrzymania wynosi 25.500zł. Władzom Klubu zaproponowaliśmy pomoc w pozyskaniu tych środków i oferta ta jest nadal aktualna.
By właściwie ocenić poziom materialnego zaangażowania naszego Samorządu w działalność Klubu Sportowego „Zalew” Frombork nie można zapominać, że oprócz bezpośredniego dofinansowania klubu nasza  Gmina również łoży poważne środki na utrzymanie obiektów sportowych, z których korzystają drużyny piłkarskie. Roczny koszt utrzymania  kompleksu Orlik  to kwota  169 857,40zł, zaś analogiczne wydatki na utrzymanie stadionu, z którego głównie, a wręcz prawie wyłącznie korzystają piłkarze wynoszą 29.073zł.
Czy w świetle powyższego rzeczywiście można uznać, że  Miasto i Gmina Frombork mało łożą na sfinansowanie działalności Klubu Sportowego „Zalew”? Oceniając zaangażowanie naszego samorządu w finansowanie działalności piłkarskiej należy pamiętać o wielkości łącznych przychodów gminy i skali zadań, które musi ona zrealizować. Porównanie naszego planu wydatków na sport, w tym głównie piłkę nożną z takim przykładowo planem wydatków na utrzymanie dróg gminnych może wręcz wskazywać na nadreprezentację sportu i rekreacji w budżecie, ale na pewno nie na jego lekceważenie.
Podtrzymuję gotowość współpracy z Władzami Klubu w zakresie realizacji naszych wspólnych celów a także wyrażam  głęboką nadzieję, że Zarząd w nowym składzie znajdzie czas i chęć dla rozszerzenia bazy finansowania swojej działalności, a w pierwszej kolejności złoży wnioski do Wojewody lub Starosty Powiatowego, którzy  - podobnie jak nasz samorząd - finansują działalność tego typu w drodze konkursów.
Czytelnikom portalu sport.brbraniewo.pl jak i nowym Władzom Klubu „Zalew” Frombork życzę wiele szczęścia i sukcesów w Nowym 2015 Roku!

Pani Burmistrz serdecznie dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź na nasze zapytanie.

Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane
Gadżety promocyjne i akcesoria reklamowe - duży wybór w dobrej cenie!
Zdobądź patent sternika motorowodnego!

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C

Kraty rolowane ze stali i aluminium znajdują zastosowanie w salonach sprzedaży i galeriach handlowych, gwarantują niezawodne bezpieczeństwo oraz wygodę obsługi. Rolety antywłamaniowe to trwałe i solidne rozwiązanie antywłamaniowe klasy rc3.