Braniewski Serwis Sportowy - serwis archiwalny

reklama

regulamin ALPN

14-08-2019
Kategoria: Piłka nożna
Napisał: nun

REGULAMIN LIGI ORLIKA W PIŁCE NOŻNEJ BRANIEWO 2019 r.

I Postanowienia ogólne:

Amatorska Liga Orlika opiera się na działalności organizatorów i osób biorących w niej udział. Jej celem jest propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, podnoszenie sprawności fizycznej, wzbudzanie zainteresowania sportem oraz prowadzenie rozgrywek pomiędzy zespołami biorącymi w niej udział w myśl zasady fair play.

Rozgrywkami kierują organizatorzy. Ich zadaniem jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów i rozpatrywanie sytuacji spornych.

II Zasady dotyczące zgłoszenia drużyn:

1. Do ligi zostaną dopuszczone zespoły, które złożyły organizatorom formularz zgłoszeniowy zawierający nazwę drużyny oraz listę zawodników w niej występujących (imię, nazwisko, pesel, najpóźniej w dniu rozegrania 1 kolejki ligowej). Drużyna może liczyć max 15 zawodników plus 5 dopisanych najpóźniej do 5 kolejki ligowej.

2. W lidze udział mogą brać wszystkie osoby (od 16 roku życia) oraz zawodnicy grający aktualnie w klubach piłkarskich do ligi okręgowej włącznie (klasa C,B,A, liga okręgowa) oraz max dwóch zawodników z czwartej ligi.

3. Do meczu ligowego zostanie dopuszczony wyłącznie zawodnik wpisany na listę zawodników danej drużyny.

4. W czasie trwania ligi można dopisywać zawodników nie zgłoszonych wcześniej do udziału (max 5 zawodników najpóźniej do 5 kolejki ligowej)

5. W czasie trwania ligi nie ma możliwości transferu zawodnika z jednej drużyny do drugiej, który wpisany był wcześniej do innego zespołu. Wyjątkiem jest: a) przerwa zimowa i przerwa letnia od rozgrywek b) wycofanie się drużyny z rozgrywek.

6. Udział w rozgrywkach jest możliwy po opłaceniu składki członkowskiej przez każdą z drużyn (wysokość składki jest uzależniona od ilości zespołów) najpóźniej tydzień przed startem ligi. 7. Złożenie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację regulaminu przez każdego wpisanego zawodnika.

III Zasady dotyczące rozgrywek:

1. Każda drużyna składa się z 7 zawodników jednocześnie występujących na boisku, jednym z nich jest bramkarz.

2. W lidze gra się piłką przeznaczoną na nawierzchnie trawiaste (rozmiar 5).

3. Za ubliżanie, głośne przeklinanie i niesportowe zachowanie zawodnicy, a także rezerwowi znajdujący się poza boiskiem, zostaną wykluczeni z gry na czas trwania meczu. Za wybitnie niesportowe zachowanie grozi dłuższa dyskwalifikacja. Surowo zabrania się wykonywania wślizgów!!! Jedynie dopuszczalne będą wślizgi ratujące piłkę przed wyjściem za pole gry, jeżeli nie ma przy niej przeciwnika.

4. Miejscem rozgrywania meczów ligi będzie boisko z sztuczną nawierzchnią należące do Kompleksu Boisk MOS Zatoka ul. Botaniczna. Czas trwania meczu wynosi 2x15 minut, przerwa max. 2 minut.

5. Jeżeli drużyna nie pojawi się na placu gry do 10 minut po godzinie rozpoczęcia meczu w liczbie minimum 6 zawodników to zostanie odgwizdany walkower 5:0 na jej niekorzyść.

6. Możliwe jest przełożenie meczu tylko w wyjątkowych przypadkach, pod warunkiem że:

a) organizator i drużyna przeciwna zostaną poinformowane 7 dni przed meczem wg terminarza o chęci przełożenia meczu,

b) zostanie uzyskana zgoda drużyny przeciwnej oraz organizatora na przełożenie meczu. (Organizator ma prawo narzucić inny termin rozegrania meczu).

7. O miejscu w tabeli rozgrywek decyduje kolejno: liczba zdobytych punktów, bezpośredni wynik spotkania lub dwumeczu, bilans bramkowy, ilość goli zdobytych, straconych, dodatkowy mecz.

8. Każdy zawodnik jest zobowiązany posiadać dowód tożsamości w czasie trwania rozgrywek na wypadek chęci weryfikacji drużyny przeciwnej danych zawodnika z listą startową danej drużyny.

9. W przypadku gdy jedna z drużyn wycofa się z rozgrywek wszystkie punkty z nią zdobyte przez inne drużyny zostaną anulowane. Drużyna która wycofuje się z rozgrywek traci tzw. wpisowe.

10. Jeżeli drużyna odda walkowerem 3 mecze ze swojej winy wtedy zostaje wykluczona z rozgrywek.

11. Każda drużyna musi posiadać odrębne własne stroje, tak by z łatwością na boisku można było rozpoznać swojego zawodnika. W przypadku, kiedy drużyna nie będzie posiadała swojego kompletu będzie musiała zagrać w narzutkach będących na wyposażeniu Orlika.

12. Na każdy mecz wyznaczony jest przez Organizatora jeden Sędzia, który egzekwuje przestrzeganie przepisów gry. Dostarcza on Organizatorowi rozgrywek informacje o sankcjach nałożonych na zawodników lub przedstawicieli drużyny, oraz incydentach mających związek z zawodami. Decyzje Sędziego dotyczące oceny faktów związanych z grą są ostateczne. Sędzia ma prawo nie dopuścić do meczu zawodnika, który jego zdaniem zachowuje się niesportowo, lub znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających.

13. Zawodnik, który otrzyma karę wykluczenia (czerwona kartka) Za otrzymanie czerwonej kartki zawodnik pauzuje 1 mecz. W wyjątkowych sytuacjach kara może zostać zwiększona.

14. Kapitanowie poszczególnych zespołów posiadają prawo do wnoszenia protestów dotyczących przebiegu danego meczu, gry zawodników nieuprawnionych przed jak i po meczu max. do 10 min u sędziego zawodów.

15. Wszystkie mecze będą rozgrywane według wcześniej podanego terminarza. Mecze odbywać się będą w każdy wtorek (wyjątkiem są dni świąteczne przypadające w tych dniach).

16. Prowadzona będzie klasyfikacja na najlepszego strzelca ligi oraz bramkarza (decyduje ilość goli puszczonych oraz ilość rozegranych meczów - min. 6). Nagrody przyznawane będą na zakończenie całej ligi.

17. Liga będzie podzielona na dwie rundy wiosna/jesień, po których zostanie wyłoniona najlepsza drużyna. Pierwsze 3 zespoły otrzymają dyplomy oraz puchary. Natomiast pozostali obdarowani zostaną pamiątkowymi dyplomami.

18. Terminarz rozgrywek, jak i inne wiadomości związane z ligą umieszczone będą na stronach internetowych.

19. System rozgrywek to każdy z każdym plus rewanż.

20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione lub zgubione na obiekcie „Orlik” przez uczestników ligi. Uczestnicy podpisując deklarację udziału w lidze potwierdzają, że są ubezpieczeni (NNW), biorą w niej udział na własną odpowiedzialność, nie mają żadnych przeciwwskazań – w tym zdrowotnych do gry w piłkę nożną i nie będą wnosić do Organizatora roszczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub strat materialnych powstałych w wyniku udziału w rozgrywkach.

Krótki regulamin dotyczący samego meczu

1. Boisko: wymiary (32 x 62).

2. Bramka: wymiary 2 x 5 m.

3. Mecze rozgrywane będą piłką o rozmiarze 5

4. Czas gry: 2 x 15 minut + max. 2 minutowa przerwa.

5. Zespół liczy max. 15 zawodników. Na boisku znajduje się 6 zawodników w polu +bramkarz

6. Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania tylko w obuwiu przeznaczonym do gry na Orliku

7. Bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym.

8. Rzut od bramki wykonywany jest nogą lub reką

9. Zakaz wykonywania wślizgów, wyjątkiem jest zablokowanie piłki przed wyjściem na aut, w bezpiecznej odległości od przeciwnika.

10. Rzut z autu wykonywany jest nogą.

11. Piłka z rzutu od bramki może bezpośrednio przekroczyć linie środkową.

12. Gra bez „spalonego”.

13. Zmiany hokejowe. Podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy jego partner z zespołu opuści plac gry. Zmiany muszą odbywać się przy linii środkowej boiska, nie dalej niż 3 metry od niej.

14. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się przynajmniej w odległości 5 metrów od piłki.

15. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów od bramki.

16. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN.

(nadesłane: organizatorzy i P.Ł.:))

Komentarze...
Dodaj swój komentarz
Tytuł komentarza:
Twoja nazwa*:
Ocena:
Treść komentarza*:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
wprowadz kod z obrazka
Osoba dodająca/zamieszczająca komentarz oświadcza, że akceptuje warunki zamieszczania komentarzy zawarte w Regulamin i zasady korzystania z serwisu i Polityka prywatności.
* - pole wymagane
Gadżety promocyjne i akcesoria reklamowe - duży wybór w dobrej cenie!
Zdobądź patent sternika motorowodnego!

w skrócie ...

Piłka nożna

31-12-2019 - nowy trener MKS "Zatoka" Braniewo Piotr Zając
31-12-2019 - I Turniej WOJANT udany debiut w roli organizatorów
22-12-2019 - Intertom 2019 tradycja świąteczno-sportowa
22-12-2019 - Mikołajkowy Turniej PN sportowo przedświątecznie
14-08-2019 - regulamin ALPN zasady WAŻNE i OBOWIĄZUJĄCE wszystkich!!!

Piłka siatkowa

09-12-2019 - "Biała wstążka" sportowe wsparcie kampanii
08-08-2018 - Dobre Miasto bardzo dobre :) Dni Fromborka
06-08-2018 - Puchar Wójta Plażówka w Nowej
25-07-2018 - tradycyjnie "siateczka" Dni Nowej Pasłęki
23-07-2018 - Puchar Burmistrza Dni Braniewa 2018

Sporty ekstremalne

16-03-2024 - Sukces drużyny unihokeja KS Dragon! Wielki sukces drużyny unihokeja KS Dragons Płoskinia Awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Unihokeju.
04-10-2021 - Zawody rowerowe w kategorii XC MTB 2021 - ruszyły zapisy!!! Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego
01-06-2020 - Zawody odwołane! Aquthlon 2020!
najczęściej szukane
szukasz fachowca - świadczymy usługi: BRbraniewo.pl

kontakt:

zadzwoń do nas:
55 644 33 00

napisz do nas:
biuro@brbraniewo.pl

odwiedź nas:
Braniewo, ul. Królewiecka 54C

Kraty rolowane ze stali i aluminium znajdują zastosowanie w salonach sprzedaży i galeriach handlowych, gwarantują niezawodne bezpieczeństwo oraz wygodę obsługi. Rolety antywłamaniowe to trwałe i solidne rozwiązanie antywłamaniowe klasy rc3.